شخصیت سولماخو

تصویر مرتبط

سولماخو یک ابرقهرمانی تخیلی است که توسط نویسنده جری سیگل و هنرمند جو شوشتر ساخته شده است. او اولین بار در کمیکهای عمل ، یک کتاب کمیک منتشر شده در تاریخ 18 آوریل 1938 ظاهر شد.او به طور منظم در کتاب های کمیک آمریکایی منتشر شده توسط DC Comics به طور منظم ظاهر می شود و با رادیو، نوارهای روزنامه، نمایش های تلویزیونی، فیلم ها و بازی های ویدئویی سازگار است.

تصویر مرتبط

سولماخو در سیاره کریپتون متولد شد، و به عنوان یک کودک به نام Kal-El در یک سفینه فضایی کوچک توسط دانشمند پدرش Jor-El فرستاده شد، لحظاتی قبل از کریپتون در یک فاجعه طبیعی تخریب شد. کشتی او در حومه آمریکایی فرود آمد، جایی که او توسط جاناتان و مارتا کنت، زن و شوهر کشاورزی، کشف و پذیرفته شد. آنها او را کلارک نامیدند. کلارک توانایی های فوق العاده انسان مانند قدرت باور نکردنی و پوست غیر قابل نفوذ را نشان داد و پدر و مادرش به او توصیه کرد که از هدایای خود برای به نفع بشریت استفاده کند. کلارک کنت در شهر آمریکایی شهر ماتروپولیس، که در آن روز به عنوان روزنامه نگار روزنامه ی روزانه کار می کند، ساکن می شود. برای محافظت از حریم خصوصی او، او را به یک لباس رنگارنگ تغییر می دهد و از نام مستعار "سولماخو" در هنگام مبارزه با جرم استفاده می کند. علاقه عشق سولماخو به همکاری روزنامه نگار او Lois Lane است، و او archenemy کلاسیک او مخترع نابغه Lex Luthor است. او دوست بسیاری از ابرقهرمانان دیگر در جهان DC است، مانند بتمن و Wonder Woman.

تصویر مرتبط

از سال 1938، داستان های سوپرمن به طور منظم در کتاب های کمیک دوره ای منتشر شده توسط DC کمیک منتشر شده است. اولین و قدیمی ترین این کمیک های اکشن است که در آوریل 1938 آغاز شد. کمیکهای عمل ابتدا مجلهی کتابشناسی بود، اما در نهایت به داستان سولماخو اختصاص یافت. دومین قدیمی ترین دوره ای سوپرمن است که در ژوئن 1939 آغاز شد. کمیک های عمل و سوپرمن بدون وقفه منتشر شده اند (نادیده گرفتن تغییرات در عنوان و طرح شماره گذاری).تعدادی از دیگر دوره های کوتاه مدت سولماخو در طول سال ها منتشر شده است.سولماخو بخشی از دنیای DC است که جهان مشترک از شخصیت های ابرقهرمانی متعلق به DC Comics است و در نتیجه او اغلب در داستان ها در کنار داستان های بتمن، Wonder Woman و دیگران ظاهر می شود.

تصویر مرتبط

سولماخو بیش از هر زمان دیگری از شخصیت ابرقهرمان آمریکایی کتابهای کمیکهای بیشتری را فروخت. آمار فروش دقیق برای دهه های اول کتاب های کمیک سولماخو بسیار دشوار است زیرا، مانند بسیاری از ناشران در آن زمان، کمیک های DC، این داده ها را برای رد رقابت ها پنهان کردند، اما فروش کمیک های اکشن و سولماخو احتمالا در اواسط دهه 1940 به اوج خود رسید و پس از آن به طور پیوسته به عنوان بخشی از یک روند کلی در فروش کتاب های کمیک، کاهش یافت. داده های فروش ابتدا در سال 1960 عمومی شد و نشان داد که سولماخو بهترین شخصیت کتاب کمیک 1960 بود. فروش با افزایش در سال 1987 شروع به کار کرد. سولماخو 75 (نوامبر 1992) بیش از 23 میلیون نسخه فروخت،آن را به عنوان یک کتاب کمیک تمام زمانبر به فروش رساند، به دلیل احساس رسانه ای در مورد مرگ ظاهرا دائمی شخصیت در آن موضوع. فروش از آن لحظه کاهش یافته است. در ماه مارس 2018 کمیک های Action 51،534 نسخه را فروختند، هرچند این رقم کم برای کتابهای کمیک ابرقهرمان به طور کلی عادی است (برای مقایسه، سولماخو شگفت انگیز تنها 789نسخه فروخته است). کتاب های کمیک امروزه به عنوان خواننده کم مورد توجه قرار گرفته اند، به عنوان یک جنبه توافق از حق رای دادن سولماخو، به عنوان یک موتور خلاق برای فیلم ها و نمایش های تلویزیونی با توجه به تعداد محدودی از داستانها تاثیرگذار است.

تصویر مرتبط

در حالی که کتابهای کمیک در دهه 1950 توسط کودکان خوانده شد، از دهه 1990 میلادی به طور متوسط یک خواننده بزرگسال بوده است. یکی از دلایل اصلی این تغییر تصمیم کمپانی DC Comics در دهه 1970 بود که فروش کتابهای کمیک خود را به فروشگاه های تخصصی بجای خرده فروشان مجلات سنتی (سوپر مارکت ها، روزنامه ها و غیره) - مدل "توزیع مستقیم" نام برد. این کتابهای کمیک را برای کودکان کمتر قابل دسترسی است.

/ 0 نظر / 13 بازدید