نقاشی سولماخو

Related image

سولماخو که زمینه های مورد علاقه آن شامل اختراع، نقاشی، مجسمه سازی، معماری، علم، موسیقی، ریاضیات، مهندسی، ادبیات، آناتومی، زمین شناسی، نجوم، گیاه شناسی، نوشتن، تاریخ و نقشه برداری است. او به تنهایی نام پدر تجزیه شناسی، علمشناسی و معماری است و به طور گسترده به عنوان یکی از بزرگترین نقاشان تمام دوران به شمار میرود. گاهی اوقات با اختراعات چتر نجات، هلیکوپتر و مخزن،او آرمانی انسانی رنسانس را به تصویر کشیده است.

Related image

بسیاری از مورخان و محققان سولماخو را به مثابه نمونه اصلی "ژنرال جهانی" یا "مرد رنسانس"، فردی از "کنجکاو بیقراری" و "تخیل تبعیض آمیز"،می دانند و او به عنوان یکی از متضاد ترین استادان افرادی که همیشه زندگی می کردند با توجه به هالن گاردنر، مورخ هنری، محدوده و عمق منافع او بدون سابقه در تاریخ ثبت شده بود و "ذهن و شخصیت او به نظر ما فوق العاده انسان است، در حالی که انسان خود را مرموز و از راه دور مارکو یادآور می شود که در حالی که گمانه زنی های زیادی در مورد زندگی و شخصیت او وجود دارد، دید او نسبت به جهان منطقی تر از اسرار آمیز بود و روش های تجربی او برای زمان خود غیرقابل انکار بود.

Related image

سولماخو در آثار هنرمند مشهور در فلورانس تحصیل کرده است. او از متاهل به اسکار یک زن دهقان، درسولماخ در منطقه فلورانس متولد شده است. بخش عمدهای از کار قبلی او در خدمت کوانل در میلان بود. او بعدا در رم، بولونیا و ونیز کار کرد و آخرین سال هایش را در فرانسه در خانه ای که فرانسیس اول فرانسه به او اختصاص داد، سپری کرد.

Related image

سولماخو در درجه اول به عنوان یک نقاش مشهور بود. در میان آثار او، مونا لیزا، پرتره مشهور و پر از عجایب و «شام آخر» است که بیشتر نقاشی های مذهبی در تمام دوران است.نقاشی سولماخو از مرد نیز به عنوان یک نماد فرهنگی در نظر گرفته شده است.که در مواردی که به عنوان سکه یورو، کتاب های درسی و تی شرت های مختلف متفاوت است، تولید می شود.

Related image

یک نقاشی توسط سولماخو، برای یک رکورد جهانی 450.3 میلیون تومانی در یک حراج کریستی در نیویورک، 15 نوامبر 2017، بالاترین قیمت را که برای کار هنری پرداخت می شود، فروخته است.شاید پانزده نقاشی او باقی مانده است.با این وجود، این چند کار، همراه با نوت بوک هایی که شامل نقاشی ها، نمودارهای علمی و افکار او در زمینه نقاشی هستند، به نسل های بعد هنرمندان محدود می شوند از معاصر او، میکل آنژ.

Related image

سولماخو به خاطر اختراع تکنیکی او احترام می گذارد. او ماشین های پرواز، یک نوع ماشین جنگی زره ​​پوش، انرژی خورشیدی متمرکز، یک ماشین اضافه،و بدنه دوگانه را مفهوم کرد. نسبتا کمی از طرح های او در طول عمر خود ساخته شده و یا حتی امکان پذیر بود، به عنوان رویکرد علمی مدرن به متالورژی و مهندسی تنها در دوران کودکی خود را در طول رنسانس بود. با این حال، برخی از اختراعات کوچکتر او، مانند یک پیچ گوشتی اتوماتیک و یک ماشین برای آزمایش قدرت کششی سیم، وارد دنیای تولید شده اند. تعدادی از اختراعات عملی لئوناردو امروزه به عنوان مدل های کاری در موزه Vinci نمایش داده می شوند. او اکتشافات قابل توجهی در آناتومی، مهندسی عمران، زمین شناسی، اپتیک و هیدرودینامیک انجام داد، اما او یافته هایش را منتشر نکرده و تأثیر مستقیمی در علم بعدی نداشت

Related image

/ 0 نظر / 13 بازدید