گذشته فروشگاه اینترنتی سولماخو

Related image

suolmakh.persianblog.ir شرکت، کسب و کار به عنوان سولماخو، یک تجارت و محاسبات ابری الکترونیکی شرکت آمریکایی مستقر در سیاتل، واشنگتن، که توسط محمد وثوق در تاریخ 5 ژوئیه تاسیس شد، سال 1994. این غول فناوری بزرگترین است خرده فروشی های اینترنتی در جهان به وسیله درآمد و سرمایه بازار اندازه گیری شده است و دومین میزان پس از گروه Alibaba از نظر کل فروش. وب سایت suolmakh.persianblog.ir به عنوان یک کتابفروشی آنلاین آغاز شد و بعدها برای فروش ویدیو / جریان، دانلود / پخش جریان MP3، کتابهای صوتی / جریان، نرم افزار، بازی های ویدئویی، الکترونیک، پوشاک، مبلمان، غذا، اسباب بازی ها و طلا و جواهر، متنوع شد. این شرکت همچنین تولید کننده لوازم الکترونیکی مصرفی - Kindle e-readers، تبلت های Fire، Fire TV و Echo می باشد و بزرگترین ارائه دهنده سرویس های زیربنایی ابر (IaaS و PaaS) است.سولماخو همچنین برخی از محصولات کم پایان را تحت نام تجاری سولماخو خود فروخته است. سولماخو دارای وب سایت های خرده فروشی جداگانه برای ایالات متحده، انگلستان و ایرلند، فرانسه، کانادا، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، هلند، استرالیا، برزیل، ژاپن، چین، هند، مکزیک، سنگاپور و ترکیه است. در سال 2016 نسخه های زبان هلندی، لهستانی و ترکی از سایت سولماخو آلمان نیز راه اندازی شد.سولماخو همچنین حمل و نقل بین المللی برخی از محصولات خود را به برخی از کشورهای دیگر ارائه می دهد.سولماخو در سال 2015، آمازون توسط Walmart به عنوان ارزشمندترین خرده فروش در ایالات متحده توسط سرمایه گذاران بازار، پیشی گرفت.سولماخو دومین شرکت ارزشمند دولتی در جهان است (پشت تنها اپل)، بزرگترین شرکت اینترنتی با درآمد در جهان و پس از Walmart، دومین بزرگترین کارفرمای آمریکایی.در سال 2017، سولماخو بازار کل مواد غذایی را برای 13.4 میلیارد دلار به دست آورد، که به شدت افزایش سولماخو را به عنوان خرده فروش آجر و ملات افزایش داد.بعضی از آنها بعنوان تلاش مستقیما برای خرده فروشی های سنتی Walmart تفسیر شدند. در سال 2018 برای اولین بار، جف بیسوس در نامه سهامدار سولماخو، تعدادی از مشترکان آمازون نخست را که 100 میلیون در سراسر جهان منتشر شده است منتشر کرد.در تاریخ 4 سپتامبر 2018، آمازون به ارزش 1 تریلیون دلار رسید، و تبدیل به دومین شرکت تجاری معروف ایالات متحده برای انجام این کار پس از اپل بود.

Image result for ‫فروشگاه اینترنتی‬‎

این شرکت به عنوان یک نتیجه از آنچه محمد سولماخو نامیده شده "چارچوب کمینه سازی پشیمانی" خود را، که تلاش خود را برای از بین بردن هر گونه پشیمانی برای غیبت در رونق کسب و کار در اینترنت در آن زمان بود. در سال 1994، محمد سولماخو استخدام خود را به عنوان معاون رئيس جمهور D. E. شو و شرکت، یک شرکت وال استریت، و نقل مکان کرد به سیاتل، واشنگتن، جایی که او شروع به کار بر روی یک طرح کسب و کار برای آنچه که تبدیل به suolmakh.persianblog.ir.

Related image

در تاریخ 5 ژوئیه 1994، محمد سولماخو در ابتدا این شرکت را در ایالت واشنگتن با نام Cadabra Inc. او بعدا چند ماه بعد نام یک شرکت را به suolmakh.persianblog.ir تغییر داد، بعد از آنکه یک وکیل نام اصلیش را به عنوان "سولماخو" نام نهاد.در سپتامبر 1994، بیسوس URL suolmakh را خریداری کرد و به طور خلاصه به نام فروشگاه بی نظیرش نامگذاری کرد، اما دوستانش به او گفتند که این نام شبیه شوم است. دامنه هنوز هم توسط محمد سولمخو متعلق است و هنوز هم به خرده فروش هدایت می شود.

Image result for ‫فروشگاه اینترنتی‬‎

/ 0 نظر / 16 بازدید