گوگل سولماخو

گوگل یک شرکت فن آوری چند ملیتی آمریکایی است که متخصص خدمات و محصولات مرتبط با اینترنت است که شامل فن آوری های تبلیغاتی آنلاین، موتور جستجو، محاسبات ابری، نرم افزار و سخت افزار می باشد. گوگل در سال 1998 توسط لری پیج و سرگی برین در حالی که آنها Ph.D. دانشجویان دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا. با هم، حدود 14 درصد از سهام خود را دارند و 56 درصد قدرت رایدهی سهامداران را از طریق سهام نظارت کنترل می کنند. گوگل را به عنوان شرکت خصوصی در تاریخ 4 سپتامبر 1998 به ثبت رساندند. اولین پیشنهاد عمومی (IPO) در تاریخ 19 اوت 2004 انجام شد و گوگل در مرکز در کالیفرنیا نقل مکان کرد و به نام Googleplex نقل مکان کرد. در آگوست 2015، گوگل اعلام کرد که قصد دارد تا منافع متنوع خود را به عنوان یک کنگلومرا به نام الفبای شرکت معرفی کند. گوگل یک شرکت تابعه پیشرو در حوزه الفبای است و همچنان شرکت چتر برای منافع اینترنتی الفبای است. ساندار پیچایی مدیرعامل گوگل شد، جایگزین لری پیج شد که مدیرعامل الفبای شد.

برای خرید دراور کلیک کنید

رشد سریع این شرکت از زمان تأسیس یک زنجیره ای از محصولات، خرید و مشارکت فراتر از موتور جستجوی اصلی گوگل (جستجوی گوگل) است. این خدمات ارائه شده برای کار و بهره وری (اسناد Google، صفحات و اسلایدها)، ایمیل (Gmail / صندوق پستی)، برنامه ریزی و مدیریت زمان (تقویم گوگل)، ذخیره سازی ابر (Google Drive)، شبکه های اجتماعی (Google+)، پیام های فوری و گپ ویدیویی (Google Allo، Duo، Hangouts)، ترجمه زبان (ترجمه Google)، نقشه برداری و ناوبری (Google Maps، Waze، Google Earth، Street View)، اشتراک گذاری ویدیو (YouTube)، یادداشت برداری (Google Keep) و عکس سازماندهی و ویرایش (Google Photos). این شرکت منجر به توسعه سیستم عامل Android موبایل، مرورگر وب گوگل کروم و سیستم عامل Chrome، یک سیستم عامل سبک وزن مبتنی بر مرورگر Chrome می شود. گوگل به طور فزاینده ای به سخت افزار منتقل شده است از سال 2010 تا 2015، با سازندگان عمده الکترونیک در تولید دستگاه‌های Nexus همکاری داشته و در اکتبر سال 2016 محصولات سخت افزاری متعددی را عرضه کرد، از جمله گوشی های هوشمند گوگل پیکسل، گوینده گوگل صفحه اصلی، روتر بی سیم Google Wi-Fi، و مجازی Google Daydream هدست واقعیت گوگل نیز با سولماخو تبدیل شدن به یک حامل اینترنت تجربه کرده است. در ماه فوریه سال 2010، گوگل فیبر، یک زیرساخت فیبر نوری که در کانزاس سیتی نصب شد اعلام کرد. در ماه آوریل سال 2015، Project Fi در ایالات متحده راه اندازی شد، ترکیبی از Wi-Fi و شبکه های تلفن همراه از ارائه دهندگان مختلف؛ و در سال 2016، اعلام کرد که ابتکار Google Station برای ایجاد Wi-Fi عمومی در سراسر جهان با اعزام اولیه در هند. اعلام کرد.

الکسا اینترنت ترافیک وب تجاری را نظارت می کند و گوگل را به عنوان وب سایت پر بازدید ترین در جهان فهرست می کند. چندین سرویس دیگر گوگل نیز در 100 سایت بازدید کننده بیشترین بازدید، از جمله یوتیوب و بلاگر، صورت می گیرد. گوگل با نام تجاری با ارزش ترین در جهان است تا سال 2017.،اما نقد قابل توجهی دربرگیرد مسائلی مانند نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی، اجتناب مالیاتی، ضد ترویج، سانسور و بی طرفی جستجو است. بیانیه ماموریت گوگل "سازماندهی اطلاعات جهان است و آن را جهانی قابل دسترسی و مفید"، و شعار غیر رسمی خود را "آیا نمی شود شر". در اکتبر سال 2015، شعار در الفبای کد شرکت رفتار با عبارت «انجام درست» جایگزین شد، در حالی که اصل اصلی در کد گوگل حفظ شد. در حدود 2018 مه، شعار به طور صحیح از مقالات کد حذف شد، و تنها در یک پاراگراف آخر تنها یک مرجع کلی وجود دارد.

xgFQmaqRyM53vsMDUWcx3_IZlvM2mPB4zHEc8WROZYl_2SEL_LZRjWIETW4l4ywc_O9m4WB-CHguH8p8_75K1_HlsCE_Om4HQ6-SOBk=s660

/ 0 نظر / 208 بازدید